Type 75 Maxi Pendant - lampa wisząca
Opis
Type 75 Maxi Pendant to duża lampa wisząca Anglepoise. Oczywiście nie wykorzystująca ona słynnego, opatentowany mechanizmu firmy. Choć nawiązuje do modernistycznej stylistyki powstała całkiem niedawno. To co pozostaje niezmienne, to wysoka jakość wykonania.
Mechanizm, z którego słyną lampy Anglepoise niestety nie ma zastosowanie w przypadku lamp wiszących. To, co stanowi o ich przynależności do całej rodziny, to wykorzystanie tego samego klosza i utrzymanie stylistyki całej linii. Dzięki temu lampa doskonale komponuje się z pozostałymi modelami z kolekcji, a w szczególności z drugą dużą lampą - Type 75 Maxi Floor.
Lampy z linii Type 75 powstały dla odświeżenia linii produktów i poszerzenia oferty o bardziej nowoczesne modele. Trudnego zadania poprawiania klasyka podjął się Sir Kenneth Grange i, chyba niespodziewanie dla wszystkich, stworzył nowy bestseller dla firmy Anglepoise. Okazuje się, że umiejętne i wyważone improwizowanie potrafi przynosić zaskakująco pozytywne rezultaty.
Lampa wyposażona w aluminiowy klosz i rozetę, malowana proszkowo(mat).
Lampa wyposażona w źródło światła 15W E27 CFL. Maksymalna moc żarówki, którą można bezpiecznie używać w lampie to 21W.
Materiały: Lampa lakierowana proszkowo, klosz aluminiowy, przewód zasilający w materiałowym oplocie.
Wymiary: klosz 23 cm śr. x 26 cm wys; przewód 250 cm; rozeta 10 cm śr. x 5 cm.
Zobacz Katalog Anglepoise 2015
Zobacz Portfolio projektów Anglepoise
Projekt: Sir Kenneth Grange