Elektrośmieci

Recycling

Zgodnie z zapisami Ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym, konsumenci są zobowiązani do fachowej i przyjaznej dla środowiska utylizacji elektrośmieci (za wyjątkiem żarówek i halogenów), tzn. do oddawania ich w gminnym punkcie zbiórki lub innym miejscu z kontenerami na surowce wtórne. Do wyposażenia oświetleniowego, którego już nie można dłużej utylizować z domowymi odpadkami, należą:

  • świetlówki kompaktowe z elektronicznym statecznikiem lub bez niego (energooszczędne żarówki),
  • świetlówki (jarzeniówki),
  • lampy wyładowcze (m.in. lampy z parą metalu),
  • żarówki LED.

Nie dotyczy to żarówek i halogenów. Te można dalej utylizować wraz z domowymi odpadkami. Na produktach przeznaczonych do recyklingu umieszczony jest znak przekreślonego kosza na śmieci. Oznacza to, że produkt nie powinien być wrzucany do śmietnika wraz z innymi odpadami.

W salonie A•TAK DESIGN możesz nieodpłatnie przekazać zużyty sprzęt pochodzący z gospodarstw domowych, o ile zużyty sprzęt jest tego samego rodzaju i pełnił te same funkcje co sprzęt sprzedany przez sprzedawcę (Atak Design sp. z o.o. sp. kom.). Jeśli zakupiony sprzęt został zamówiony zdalnie (np. w sklepie internetowym lub telefonicznie), sprzedawca jest obowiązany do odbioru zużytego sprzętu tego samego rodzaju i pełniącego te same funkcje (1:1) z miejsca dostawy nowego sprzętu. W sprawie odbioru prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta.

Możesz zwrócić się także do Urzędu Gminy lub Miasta o podanie placówki w Twojej okolicy, która zajmuje się bezpłatnym recyclingiem zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Punkt oddania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w Łodzi to REMONDIS - ulica Zbąszyńska 6. W celu zapewnienia właściwego przetwarzania, utylizacji oraz recyklingu zużytych produktów, należy oddawać je do wyznaczonych punktów gromadzenia odpadów zgodnie z przepisami prawa krajowego oraz postanowieniami Dyrektyw Unijnych. Prawidłowe pozbywanie się w/w produktów pomaga oszczędzać cenne zasoby naturalne i zapobiegać potencjalnemu negatywnemu wpływowi na zdrowie człowieka oraz stan środowiska naturalnego, który towarzyszy niewłaściwej gospodarce odpadami.

Informacja o kosztach gospodarowania odpadami

Jednostkowa cena sprzętu wymienionego w załączniku nr 6 do ustawy z dnia 11 września 2015 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (Dz. U. z 2015 r. poz. 1688) zawiera w sobie koszty gospodarowania odpadami w rozumieniu i zgodnie z warunkami określonymi w art. 16 w/w ustawy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl