Splot

Splot

W SPLOT wierzymy, że ponadczasowe rzemiosło i perfekcyjna jakość powinny być kluczowymi cechami wszystkich otaczających nas przedmiotów. Ta pasja do dobrego dizajnu, zakorzenionego w tradycyjnych, często już zapomnianych technikach rękodzielnictwa ludowego, zainspirowała nas do stworzenia marki innej niż wszystkie. Wywodzimy się z Podlasia - malowniczego, wielokulturowego regionu utytułowanego na wschód od Wisły. Motywy zaczerpnięte z tamtejszej sztuki, architektury, krajobrazu i rzemieślniczych tradycji znajdziecie w każdym z naszych projektów. Tworzymy meble i akcesoria, w których unikatowy, rękodzielniczy sznyt łączymy z rzeźbiarską formą i współczesnym dizajnem. Nie podążamy za trendami - kreujemy własny styl. Ten styl to Modern Folklore.

W czasach przed epoką przemysłową, gdy wszystkie przedmioty codziennego użytku były dziełem ludzkich rąk, proces ich tworzenia miał inny rytm. Był czas na skupienie, na przemyślenie konstrukcji mebla i na dobór nienagannej jakości materiałów do jego wykonania. W pracy istotna była precyzja, a jej owoc miał być nie tylko funkcjonalny, ale przede wszystkim trwały. Liczyła się jakość - surowca, techniki zastosowanej przez rzemieślnika odpowiedzialnego za projekt i konstrukcję oraz ostatecznego efektu jego trudu. Wtedy jeszcze nie istniało takie pojęcie jak „moda”. To było na długo przed wykreowaniem przez przemysł trendów dominujących w modzie czy wystroju wnętrz. Przestrzeń izb była zawsze niepowtarzalnym zestawieniem różnych mebli i przedmiotów - tych stricte funkcjonalnych, ale także dekoracyjnych oraz związanych z kultem religijnym. Każdy z nich był unikatowym efektem pracy ludzkich rąk, o swoistej formie i strukturze. Czasy się zmieniły, jednak na Podlasiu ta tradycja rzemieślnicza jest wciąż żywa. Tutejsze rękodzieło także dziś ma ponadczasową jakość. Właśnie ta wartość dodana zainspirowała nas do stworzenia SPLOT.

Filozofię kryjącą się za naszym podejściem do procesu projektowania nazwaliśmy Modern Folklore (Nowoczesnym Folklorem). To nasze autorskie połączenie rzemieślniczego kunsztu z prostotą formy i pragmatyzmem funkcji. Wykorzystujemy elementy zaczerpnięte z często już zapomnianych technik rękodzielniczych (takich jak tkactwo czy plecionkarstwo), przekładamy je na język współczesnego dizajnu i wprowadzamy do przestrzeni codziennej w postaci przydatnych mebli i akcesoriów. Naszą misją jest przywrócenie dziś już niszowemu folklorowi (nie tylko temu z Podlasia, ale także z innych zakątków Polski) prestiżowego statusu. Chcemy dać mu drugie życie, to na jakie od zawsze zasługiwał: nie ograniczone do progów rustykalnych chat, ale dynamicznie funkcjonujące także we współczesnych wnętrzach.

Splot 1

Splot 2

Splot 3

Splot 4

Splot 5

Splot 6

Splot 7

Splot 8

Splot 9

Splot 10

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl