Vitra Black Collection

Czerń zawsze była w modzie, nic dziwnego, że jest i dziś. Jest postrzegana jako mocna i dominująca, dla wielu to nie jest ani kolor, ani barwa. O ile biel jest postrzegana jako synonim czystości, to co można powiedzieć o czerni? Jedno jest pewne - ma tyle zwolenników co i przeciwników. Nie można też zaprzeczyć, że przedmioty, które zwykle występują w różnych kolorach, kiedy zostają przedstawione w czerni stają się zupełnie inne, zyskują zupełnie odmienny charakter. Czasem można mówić o powadze i dostojeństwie, a czasem o szlachetności i minimalistycznej formie.

Black Collection to czarne wersje klasycznych mebli i dodatków z oferty firmy Vitra. Większość z nich jest dostępna tylko teraz - od 1 listopada 2015 do 31 stycznia 2016 - jako elementy limitowanej serii. Tylko niektóre były zaprezentowane wcześniej, lub po prostu - jak na przykład Eames House Bird - były czarne 'od zawsze'.

Vitra Black Collection to: Eames Elephant, zegar Sunburst, zegar TriangleEames House Bird, zegar Sunflower, stolik LTR, krzesło bujane RAR, czarny koc Eames Blanket, wieszak Hang It All i laleczki Wooden Cat oraz Wooden Dog.

 

Black Collection 01 Black Collection 02

Black Collection 03 Black Collection 04

Black Collection 05 Black Collection 06

Black Collection 07 Black Collection 08

Black Collection 09 Black Collection 10

Black Collection 11 Black Collection 12

Black Collection 13 Black Collection 14

Black Collection 15 Black Collection 16

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl