Serax

serax

"Serax upiększa Twój dom, dodaje wnętrzu osobowości i pomaga stworzyć niezapomniane chwile przy stole w jadalni. Współpracujemy tylko z pełnymi pasji projektantami z całego świata. Od Wietnamu przez Antwerpię po Portugalię, nasze produkty są wytwarzane wyłącznie przez wykwalifikowanych rzemieślników, którzy szanują podstawową ideę każdego projektu. Nasze kolekcje są niepowtarzalne pod względem kształtu, materiału i stylu. Dla mnie Serax to codzienne poszukiwanie piękna, dobrych rzeczy, które dodają wartości do życia i tworzą dom, który przynosi szczęście. Doświadczać, dzielić się i odkrywać. Witamy w naszym świecie, witamy w Serax."

Axel Van Den Bossche
CEO & Founder Serax

Serax jest dziełem SERge'a i AXel'a Van Den Bossche. Dwóch braci, którzy wychowali się w branży doniczkowej w rodzinnej firmie prowadzonej przez ich matkę. Z połączenia ich imion utworzyli nazwę. W ciągu ostatnich trzydziestu lat niewielka firma, która powstała w garażu w 1986 roku, przekształciła się w międzynarodową firmę zatrudniającą ponad 65 pracowników z siedzibą w Antwerpii. Dziś firmą kieruje Axel. Żona Axela - Marie Michielssen - jest główną projektantką wnętrz zatrudnioną w Serax. Jest twórczynią, między innymi, słynnej „Cactus Vase”. Serax to firma rodzinna, w której w żyłach płynie pasja.

Współpraca ze znanymi i mniej znanymi projektantami jest wpisana w DNA firmy Serax. W 1990 roku marka rozpoczęła wstępną współpracę z firmą Peter Arts, która była autorem dość rewolucyjnych projektów w branży florystycznej. Rok później Serax zyskał międzynarodową sławę dzięki współpracy z florystą Danielem Ostem, który zaprojektował „The Flower Booth” na francuskie targi projektowe Maison & Objet. Nasiono zostało zasiane. Od tego czasu Serax nawiązał dziesiątki partnerstw, które zaowocowały renomowanymi kolekcjami i sukcesami na poziomie międzynarodowym.

Kiedy jeden z założycieli firmy - Axel - spotkał się w 2009 roku z artystą ceramikiem Roosem van de Velde, nie był świadomy, że to spotkanie na zawsze zmieni przyszłość jego firmy. Po wprowadzeniu na rynek jego kolekcji zastawy stołowej, restauracje z całego świata - w tym te z gwiazdką Michelin - zaczęły nagle zamawiać w Serax. Dziś Serax jest numerem jeden dla szefów kuchni z przewodnika Michelin, dostarczając im niezbędnej kreatywnej porcelany lub ceramiki, które poprawiają estetykę ich potraw.

W ciągu ostatnich trzydziestu lat Serax rozwijał się w bardzo szybkim tempie. Jednak nigdy nie porzucił swoich podstawowych zasad i korzeni. Dlatego każda kolekcja jest wykonywana tradycyjnymi metodami. Serax podróżuje po świecie z wybranymi prototypami poszukiwaniu odpowiednich rzemieślników do produkcji na większą niż jednostkowa skalę. Od Wietnamu przez Antwerpię po Portugalię. Zawsze zgodne z projektem i filozofią twórcy.

Serax 01

Serax 02

Serax 03

Serax 04

Serax 05

Serax 06

Serax 07

Serax 08

Serax 09

Serax 10

Serax 11

Serax 12

Serax 13

Serax 14

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl