Secto Design

Secto Design

Drogi młodego projektanta Seppo Koho i nowopowstałej firmy Secto Design spotkały się w 1995 roku. Właśnie wtedy Tuula Jusélius szukała projektanta, który podzielałby jej wielką miłość do skandynawskiego designu - prostej formy i naturalnych materiałów, a w szczególności drewna. Seppo Koho okazał się idealnym kandydatem i od ponad dwudziestu lat projektuje lampy, które są dziś sztandarowym produktem firmy. Miały być tylko uzupełnieniem kolekcji drewnianych mebli, a stały się jedynym produktem firmy.

Seppo Koho wykonał pierwsze prototypy Secto samodzielnie i udowodnił tym samym, że można zrobić drewnianą lampę. To jednak nie to samo, co produkcja na mniej lub bardziej masową skalę. Szeroko zakrojone poszukiwania zakładu, który by się podjął tego zadania zakończyły się gdy młodzi przedsiębiorcy spotkali Heikki Saastamoinena - stolarza wytwarzającego szafki i stoły. To on opracował metodę, dzięki której można produkować lampy na dużą skalę przy zachowaniu całkowicie ręcznej produkcji nadającej wyrobom niepowtarzalność i duszę, jakiej nigdy nie zapewni sterowana komputerem maszyna.

Kolejne wyzwanie polegało na odnalezieniu drogi do sprzedawców i klientów - na początku działalności Secto Design lampa wykonana z drewna była bardzo nowatorska i raczej przyjmowana niechętnie. Udało się, a z dzisiejszej perspektywy ta niechęć wydaje się równie abstrakcyjna, jak drewniana lampa dwadzieścia lat temu.

Na początku tego wieku firma całkowicie postawiła na lampy i wycofała z oferty wszystkie inne meble. Po pierwszym modelu Secto pojawiły się kolejne - Octo, Victo, Puncto, Kontro, Owalo i ostatnia Aspiro. Warsztat Heikki Saastamoinena urósł i stał się poważną firmą otoczoną siecią ponad dwudziestu dostawców i podwykonawców.

 

Zobacz lampy Secto Design w naszej ofercie!

Secto Design 2 Secto Design 3

Secto Design 4 Secto Design 5

Secto Design 6 Secto Design 7

Secto Design 8 Secto Design 9

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl