PROMOCJA! Plopp - stalowy hocker dostępny od ręki!

Możesz mieć: za 2 dni robocze!
Cena: 1 100,00 zł 3 400,00 zł 1100.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Selected by Atak Design
Kod produktu: FDDF-216DD

Opis

Stołek PLOPP to ikona i bestseller Zieta Studio. To nie tylko zwykłe siedzisko – jego intrygująca forma łamie zasady geometrii i zawiera historię badań Oskara Zięty nad właściwościami i możliwościami metalu. PLOPP, czyli „polski ludowy obiekt pompowany powietrzem”, jest materialnym dowodem na to, że twórczy i artystyczny aspekt projektowania można zawrzeć w wysoce zaawansowanej formie inżynierskiej.

Wyjątkowy, zabawkowy i zabawny kształt PLOPP to efekt innowacyjnej metody formowania – technologii FIDU. Formy wykonane w FIDU są bardzo lekkie, ale też bardzo trwałe. Od momentu wprowadzenia na rynek w 2010 roku zdobył już tak prestiżowe nagrody jak Red Dot Design Award 2008, German Design Council Award 2008 oraz Forum AID Award 2009.

ZIETA PROZESSDESIGN to polska marka stworzona przez grupę pasjonatów mających bardzo różne wykształcenie i doświadczenie zawodowe. Są wśród nich architekci, projektanci, specjaliści od technologii produkcji, naukowcy, sprzedawcy i specjaliści od marketingu, a nawet psycholog. To, co ich łączy i jednocześnie tworzy markę ZIETA PROZESSDESIGN to pasja tworzenia oraz masowego wytwarzania niebanalnych, dobrze zaprojektowanych (tak w sensie konstrukcji jak i wzornictwa) i jednocześnie noszących indywidualne cechy produktów użytkowych. Dążenie do połączenia przeciwstawnych oczekiwań poprzez zorganizowanie masowej produkcji unikatowych produktów wymagało opracowania całego procesu. Od komputerowo wspomaganego projektowania poprzez elektronicznie sterowaną produkcję. Większość produktów firmy to jednocześnie doskonałe konstrukcje inżynierskie jak i piękne formy użytkowe.

Szczytowym osiągnięciem ZIETA PROZESSDESIGN jest technologia FiDU. Sama nazwa pochodzi od niemieckiego terminu "Freie-Innen-Druck-Umformung" i oznacza tworzenie przestrzennych form poprzez łączenie brzegów wyciętych stalowych kształtów i przekształcanie ich w przestrzenne formy poprzez wtłaczanie do nich powietrza. Pomysł może nie nowy - otaczają nas dziesiątki gumowo-plastikowych produktów, które dzięki napełnieniu powietrzem uzyskują swą ostateczną, użytkową formę. Zrobienie tego ze stali nie jest już takie banalne.

Wysokość 75cm, średnica 35cm.

Uwaga! W promocji dostępne 2 sztuki z ekspozycji, kolor czarny. Stołki noszą drobne ślady użytkowania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl