Cantilever Chair S 533 N - fotel

Możesz mieć: zamawiając przez email
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Thonet
Kod produktu: AA8C-7097E_20220406180048

Opis

Technologia staje się meblami; uderzający wynalazek staje się eleganckim przedmiotem wystroju wnętrz. Ludwig Mies van der Rohe jako pierwszy nadał krzesłu na wsporniku estetyczną lekkość i powiązał go z otoczeniem za pomocą zakrzywionych linii.

W okresie poprzedzającym zorganizowaną przez siebie wystawę Weissenhof Estate Mies van der Rohe dzięki Martowi Stamowi zapoznał się z zasadą krzesła na wsporniku. Choć to podejście mogło być nowe, Mies van der Rohe nie był pod wrażeniem jego pierwszego wdrożenia przez Stam. Natychmiast odpowiedział na innowację technologiczną własnym rozwiązaniem estetycznym, które był w stanie zaprezentować w 1927 roku.

S 533 jest jednym z pierwszych krzeseł na wsporniku o elegancko zakrzywionej okrągłej stalowej formie. S 533 charakteryzuje się celowym ograniczeniem użytych materiałów i elegancją linii. Swój wyjątkowy komfort zawdzięcza zdolności do ciągłego dostosowywania się do pozycji poprzez zginanie. Podczas gdy większość projektów z wczesnych lat dwudziestych podkreśla aspekty funkcjonalne z naciskiem na prostotę, ten fotel niesie ze sobą poczucie podpisu architekta: luksusowy projekt Miesa van der Rohe łączy funkcjonalność, wygodę i ponadczasową estetykę. S 533 reprezentuje zmienione postrzeganie jakości.

Wymiary: szerokość 55 x wysokość 82 x głębokość 85 cm.

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl