Holmegaard

Holmegaard

Holmegaard to jedna z najstarszych marek w naszej ofercie. Jej historia sięga początków XIX wieku. Formalny założyciel firmy, książę Christian Danneskiold-Samsøe poprosił króla Danii o pozwolenie na otwarcie huty szkła. Zgoda przyszła w 1825 roku, dwa lata po śmierci księcia. W rezultacie firmę otworzyła i poprowadziła wdowa po nim, księżna Henriette Danneskiold-Samsøe. Ze względu na duże zapotrzebowanie na źródło opału huta została umiejscowiona w dość nietypowym miejscu - na bagnie.

Na początku firma produkowała tylko zwykłe zielone butelki, które były jedynym produktem przez długi czas. Na szczęście księżna bardzo chciała produkować inne przedmioty ze szkła, w tym szklanki. Udało jej się sprowadzić rzemieślników, którzy podjęli się tego zadania.

Po 185 latach Holmegaard nie przypomina rozrzuconych po bagnach manufaktur - dziś to bardzo nowoczesna fabryka zatrudniająca nie tylko najzdolniejszych hutników (niektóre produkty w dalszym ciągu wykonywane są ręcznie, nie maszynowo), ale także doskonałych projektantów.

Zobacz produkty Holmegaard w naszej ofercie!

Holmegaard 01 Holmegaard 02

Holmegaard 03 Holmegaard 04

Holmegaard 05 Holmegaard 06

Holmegaard 07 Holmegaard 08

Holmegaard 09 Holmegaard 10

Holmegaard 11 Holmegaard 12

Holmegaard 13 Holmegaard 14

Holmegaard 15 Holmegaard 16

Holmegaard 17 Holmegaard 18

Holmegaard 19 Holmegaard 20

Holmegaard 21 Holmegaard 22

Holmegaard 23 Holmegaard 24

Holmegaard 25 Holmegaard 26

Holmegaard 27 Holmegaard 28

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl