Greyhound Candle

Greyhound Candle

Zapach opowiada historie i przywołuje wspomnienia. Gdy pomyślę o zapachach, które najbardziej zapadły mi w pamięć, od razu przenoszę się do Bazyliki Świętego Piotra na Watykanie. Gdy mieszkałem w Rzymie, bardzo często przychodziłem tam, by na chwilę zostawić w tyle tętniące życiem miasto. Nigdy nie zapomnę woni chłodnego marmuru i przenikającej powietrze atmosfery spokoju, dostojeństwa i łączności z poprzednimi pokoleniami. Zawsze marzyłem, by odtworzyć ten zapach.

Tworzeniem świec postanowiłem jednak zająć się po wizycie w innym miejscu – paryskim showroomie Ricka Owensa. Tam dominował kolejny zapach, który zawsze będzie w mojej pamięci. Zupełnie unikatowy, intensywny, inspirowany włosiem konia, dopasowany do tematyki ówczesnej kolekcji. Wtedy uderzyło mnie, jak istotne znaczenie dla charakteru miejsca mają zapachy i zacząłem zastanawiać się, dlaczego tak dużo uwagi poświęca się perfumom, a relatywnie niewiele świecom, które nadają zapach miejscu, w którym przebywamy.

Od początku moim zamiarem było więc stworzenie marki, która stanie się odpowiednikiem modowego haute couture w świecie zapachów. Marki, która dostarczy świece najwyższej jakości –dobranych składników, zarówno pod kątem sposobu wykonania, dojrzałości całego konceptu, jego oprawy wizualnej, przemyślanych inspiracji, które sprawią, że każdy produkt to niepowtarzalna opowieść.

Tak o powstaniu swojej marki opowiada jej twórca - Sebastian Flak

Zobacz produkty Greyhound Candle w naszej ofercie!

Greyhound Candle 01

Greyhound Candle 02

Greyhound Candle 03

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl