Essey

Essey

W naturze kształt podąża za funkcją, jest wynikiem ewolucyjnych zmian prowadzących do formy, która najlepiej tę funkcję realizuje. Design, zwłaszcza współczesny, rządzi się zupełnie innymi prawami - forma bardzo rzadko pozwala domyślić się prawdziwej funkcji. Można powiedzieć, że z czasem nastąpił rozdźwięk między formą i funkcją. Firma Essey poprzez swoje projekty próbuje doprowadzić do ponownego zjednoczenia formy i funkcji. John Brauer, założyciel firmy, uważa, że forma przedmiotu musi odnosić się do rzeczywistej funkcji. Z zasady tej utworzył najważniejsze przesłanie swojej filozofii - symbolicznego funkcjonalizmu.

Zanim powołał do życia firmę Essey John Brauer podróżował i oglądał świat z różnych stron. Poznawał jak postrzegają rzeczywistość inni ludzie i na tej podstawie budował uniwersalne podejście, które umożliwi komunikację z najszerszą możliwą grupą odbiorców. Tak narodziła się koncepcja przywrócenia symbiozy pomiędzy formą i funkcją, tak powstał pierwszy produkt - Bin Bin.

Odważne i nowoczesne kształty proponowane przez Essey na początku były bardzo chłodno przyjęte, dystrybutorzy nie dawali im większych szans. Dziś można na te obawy spojrzeć z ironicznym uśmiechem, firma sprzedaje swoje produkty w setkach tysięcy egzemplarzy. W A•TAK DESIGN prezentujemy kilka z nich.

Zobacz produkty Essey w naszej ofercie!

Essey 01 Essey 02

Essey 03 Essey 04

Essey 05 Essey 06

Essey 07 Essey 08

Essey 09 Essey 10

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl